08.12.2009

środa, 9 grudniaNie wiem, dlaczego tak wielu za niepowodzenia, udręki czyni winnym Boga? Nie wiem!
Gdy rano wyszedłem z kościoła zadzwonił telefon. Bliska mi osoba pełna smutku w głosie i zgryzoty w sercu nie rozumiała mojego dobrego stanu. Nie rozumiała, po co i dlaczego byłem w kościele. Potok jej słów był zatrważający. Obraziła się na Boga. Obwinia Go za swoje złe życie.
Po godzinie kolejny telefon: - Przepraszam cię za te słowa, ale ja już naprawdę w nic nie wierzę. Na nikogo i na nic nie mogę liczyć!
Nie skomentowałem.
Często jestem w stanie rozkładu i wewnętrznej udręki, ale nigdy, przenigdy nie obarczałem Boga za swój stan, za swoje podłe życie. Wiem, że można zwątpić, oddalić się. Ale zawsze jest czas wrócić, odmienić się i swoje życie.
Ewangelia (słowo Pana), poniżej, daje każdemu szansę, nadzieję. Także mi, także jej. Także temu człowiekowi ze zdjęcia.


Mt 11, 28-30


Jezus przemówił tymi słowami: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźmijcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem łagodny i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie".

7 komentarzy:

 1. Masz rację Boga nie można obwiniać. tak jest najłatwiej. Ale z drugiej strony żal jaki się ma do Niego że zabiera Ci dziecko... żal rodzica cierpiącego jest wytłumaczalny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Rybiooka - nawet nie potrafię sobie wyobrazić TAKIEGO BÓLU. Dla mnie byłby nie do zniesienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zwykłe nie wiem, co mam tu napisać, ale jestem, zaglądam , wczytuję się. Wiesz?Gdyby nie Ty i Twoje wpisy, nie otworzyłabym Biblii...zawsze jest coś innego do poczytania, zrobienia,,,a tu przysiadam i w krótkich dawkach poznaję...
  Dziękuję:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słodka - dla mnie to czytanie, sięganie do Ewangelii obecnie jest główną podporą... zaczynam szukać i dzięki Temu odnajdywać siebie innego, ale przede wszystkich jest dobrze tak jak dzisiaj, gdy mam faaaatalny dzień

  OdpowiedzUsuń
 5. ...ja jak Słodka....wczytuję się w SŁOWO.......i też dziękuję....

  OdpowiedzUsuń