09.12.2009

czwartek, 10 grudnia                Czy misja proroka się nie wypełniła? Czy powróci Eliasz, by jeszcze raz przygotować nas, mnie na przyjście Pana?
                Tak często nie potrafię opanować swojej gwałtowności. Reaguję natychmiast, potem żałuję. Nie potrafię słuchać? A może słyszę tylko to, co chcę? Abym znalazł spokój w Tobie Panie, aby lepiej słyszeć. Aby częściej milczeć.
                Pokora nie duma, nie pycha! Słuchać, nie zagadywać! Widzieć, nie oglądać!
                Nadal błądzę, nadal potykam się o własne słowa, czyny. Staram się, ale… PRZEPRASZAM za ciągłe tłumaczenia, usprawiedliwienia.
                Słucham… czy usłyszę?


Mt 11, 11-15


Jezus powiedział do tłumów: "Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. Kto ma uszy, niechaj słucha".

7 komentarzy:

  1. Mam nadzieję, że tę sama osobę mamy na myśli.
    Pogody, Holden.:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Słuchajcie, a będzie Wam powiedziane... A co jak co, ale gniew jest złym doradcą i jego akurat słuchać nie należy. Miłego dnia!

    OdpowiedzUsuń