24.12.2009

piątek, 25 grudnia PASTERKABAWIĄ mnie naukowcy szukający sprzeczności w Tych słowach. Ich sprawą jest szukać, moją zawierzyć!
Mój przyjaciel uświadomił mi, że pominąłem jedno czytanie… Piękne czytanie. To, które otwiera w nas TO, co zamknęło zło.
Jestem pasterzem, który odnalazł Pana, który słyszy radosne napomnienie anioła.
Stał się CUD NARODZIN. Uwierzmy. ZDOBYWAJMY to, co niezdobyte, poznawajmy to, co nie odkryte, uczmy się przyszłości kłaniając się przeszłości, jakakolwiek ona nie była.
Jeżeli upadamy, unieśmy oczy ku Gwieździe. Dostrzeżmy Jej BALSK. Dostrzeżmy NADEJŚCIE PANA.
Alleluja!


Łk 2, 1-14

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.
W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoim stadem. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: "Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie". I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których ma upodobanie".


1 komentarz:

  1. PANIE, JESTEŚ. Właśnie wróciłem z Pasterki. Czuję Twoją OBECNOŚĆ I SIŁĘ, DZIĘKUJĘ.
    :)

    OdpowiedzUsuń