04.12.2009

sobota, 5 grudnia

Czy nic nie jest za darmo?
Wybrałeś uczniów spośród tysięcy. Oni Ci zaufali. Na Twojej Śmierci zbudowali Życie.
Czuję, że i we mnie się ono tli, chociaż był czas, że zgasło zupełnie. To Twój dar i jednego z Twoich uczniów. Mojego Przyjaciela.
Zdrowieje także dzięki niemu. Tracę trąd, chociaż – musiałbym chyba jak wąż zrzucić skórę – aby wielu przestało mnie traktować wyłącznie jako hazardzistę, a zaczęło jako człowieka. Wiem! Potrzebuję czasu, Oni też.
Ważna jest droga.


Mt 9, 35 - 10, 1. 5. 6-8


Słowa Ewangelii według św. Mateusza. Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w tamtejszych synagogach, głosił Ewangelię królestwa i leczył wszystkie choroby i wszystkie słabości.
A widząc tłumy ludzi, litował się nad nimi, bo byli znękani i porzuceni, jak owce niemające pasterza. Wtedy rzekł do swych uczniów: "Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo". 
Wtedy przywołał do siebie dwunastu swoich uczniów i udzielił im władzy nad duchami nieczystymi, aby je wypędzali i leczyli wszelkie choroby i wszelkie słabości. 
Tych to Dwunastu wysłał Jezus, dając im następujące wskazania: "Idźcie do owiec, które poginęły z domu Izraela. Idźcie i głoście: Bliskie już jest królestwo niebieskie. Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie".


3 komentarze:

 1. Holden,
  chwilami naprawdę Ci aż zazdroszczę tego Przyjaciela, który daje Ci tyle wsparcia i ma taki wielki wpływ na Twoje życie i sposób myślenia. mam na myśli Przyjaciela w ludzkiej postaci :-) nigdy nie spotkałam nikogo, kto odcisnąłby tak wyraźny ślad w mojej duszy. może to ja się wzbraniam przed wpływami innych ludzi, nie wiem, na czym to polega, ale tak jest.
  chwilami aż Ci zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Emmo - ja chwilami też sobie zazdroszczę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ważna jest Droga. Tylko Droga do celu się liczy, jaka by nie była. Cel nie jest istotny, bo to Droga ma być celem. Tę prawdę znano wiele lat przed Chrystusem, bo to prawda uniwersalna. I nadal się sprawdza w życiu :)

  OdpowiedzUsuń