30.12.2009

czwartek, 31 grudniaRodzę się ze Słów, krążą one we mnie jak krew i staram się zrozumieć każdą sylabę Twojej Łaski.
Drugi raz w ostatnich dniach czytam Ewangelię Jana. Drugi raz staram się pojąć, że Słowa Pana są śladem na mojej duszy.
Ludzie – w tym i ja – jak kataryny wypluwamy z siebie tysiące niepotrzebnych i niezgranych słów, które nas maskują, zniekształcają i niszczą. Nie potrafimy cedzić, dobierać i rozumieć.
Panie, dodaj mi siły, gdy słabną we mnie Twoje Słowa. Panie, utrzymaj Moc, którą coraz częściej czuję dzięki Tobie. Dzięki Słowu, które co rano napełnia i dopełnia moje życie. W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.


J 1, 1-18

Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.
Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego. Nie był on światłością, lecz posłanym, aby zaświadczyć o światłości. 
Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli. Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego, którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili. 
Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas. I oglądaliśmy Jego chwałę, chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca, pełen łaski i prawdy. Jan daje o Nim świadectwo i głośno woła w słowach: "Ten był, o którym powiedziałem: «Ten, który po mnie idzie, przewyższył mnie godnością, gdyż był wcześniej ode mnie»". Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce. Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa. Boga nikt nigdy nie widział, Ten Jednorodzony Bóg, który jest w łonie Ojca, o Nim pouczył.


3 komentarze:

  1. Na początku było Słowo... A teraz mamy słów miliardy i coraz mniej w nich prawdziwości.

    OdpowiedzUsuń
  2. ...Holden módl się o siły dla mnie.....i o...............proszę..Ty umiesz ja nie.....................

    OdpowiedzUsuń
  3. Maju - oczywiście! TO zrobię, ale Ty spróbuj również!

    OdpowiedzUsuń