12.05.2010

czwartek, 13 maja

Trójcy Święta pomóż mi przezwyciężyć gniew i złość. Pomóż mi odpędzić smutek.
Gdy na chwilę Ciebie nie ma, gdy na chwilę zapominam, gdy przez chwilę gubię się – brakuję mi słów, dobrych myśli. Zwłaszcza wtedy, gdy spotykają mnie fałszywe oskarżenia, plugawe pomówienia i „zwykła” ludzka niegodziwość.
Wiem. Tak, wiem. To mój krzyż. Ale dlaczego, po co? Nie czuję się winnym.
Staram się znaleźć ukojenie w modlitwie, w spotkaniu z moim synem, ale wciąż czuję się rozdrażniony. Zły.
Smutek zamieni się jednak w radość, bo wszystko jest w Tobie. Cała dobroć, cała, droga, całe piękno tego świata.J 16, 16-20

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie". Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili miedzy sobą: "Co to znaczy, co nam mówi: «Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie»; oraz: «Idę do Ojca»?" Powiedzieli więc: "Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi".
Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: "Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: «Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie»? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość". 

2 komentarze:

  1. Chwilą jest życie i smutek jest chwilą i
    .... jest OBIETNICA :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dzisiaj o 19.30 w domu katechetycznym przy parafii Św. Trójcy jest liturgia pokutna.

    OdpowiedzUsuń