21.03.2010

poniedziałek, 22 marca

         Jesteś świętością tego świata. Idę za Tobą i z Twoim Ojcem i w Duchu Świętym.
Świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe, wielkie. W mojej parafii rozpoczęły się misję święte. Ksiądz Stanisław Wódz tak wspaniale dał dowód temu, że WARTO TOBIE ZAWIERZYĆ, że warto zastanowić się nad samym sobą.
Pytanie, które zawarł w rozważaniach brzmiało: - Czy znacie siebie, czy lubicie siebie? Pytał i odpowiadał. Odpowiadał i wciąż pytał. A każde pytanie powodowało we mnie drżenie, a każda odpowiedź radość wymieszaną z lękiem. Dziwny koktajl, ale pozostawiający cudowny osad.
Dziękuję Ci Chryste, że posłałeś na Ziemię takich uczniów, Twoich uczniów. On na pewno poznał Ciebie i Ojca Twego.J 8, 12-20

Jezus przemówił do faryzeuszów tymi słowami: "Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia". Rzekli do Niego faryzeusze: "Ty sam o sobie wydajesz świadectwo. Świadectwo Twoje nie jest prawdziwe".
W odpowiedzi rzekł do nich Jezus: "Nawet jeżeli Ja sam o sobie wydaję świadectwo, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie, ani skąd pochodzę, ani dokąd idę. Wy wydajecie sąd według zasad tylko ludzkich. Ja nie sądzę nikogo. A jeśli nawet będę sądził, to sąd mój jest prawdziwy, ponieważ Ja nie jestem sam, lecz Ja i Ten, który Mnie posłał. Także w waszym Prawie jest napisane, że świadectwo dwóch ludzi jest prawdziwe. Oto Ja sam wydaję świadectwo o sobie samym oraz świadczy o Mnie Ojciec, który Mnie posłał". 
Na to Mu powiedzieli: "Gdzie jest Twój Ojciec?" Jezus odpowiedział: "Nie znacie ani Mnie, ani Ojca mego. Gdybyście Mnie poznali, poznalibyście i Ojca mego". Słowa te wypowiedział przy skarbcu, kiedy uczył w świątyni. Mimo to nikt Go nie pojmał, gdyż godzina Jego jeszcze nie nadeszła. 

3 komentarze:

  1. o. Stanisław Wódz jest misjonarzem oblatem, kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej w Kodniu nad Bugiem, czy to ten sam ?

    OdpowiedzUsuń
  2. To bardzo miło, że trochę Podlasia w Poznaniu. Warto przyjechać do Kodnia i poznać historię Cudownego Obrazu wykradzionego Papieżowi ...napatrzeć się i nadziwić... :))

    OdpowiedzUsuń