18.04.2010

poniedziałek, 19 kwietnia

Pokarm Twój mi daj Panie na wieki. Bez niego wciąż błądzę.
Wiesz, że w Ciebie wierzę, że dostrzegam, ale nie zawsze widzę. Wiesz, że w Ciebie nie zwątpiłem, że szukam, nawet gdy się gubię.
Wiesz, że mam w Tobie nadzieję. Wiesz, że w Tobie sens mojego trwania ukryty. Wiesz.
Dlaczego ja wciąż wiem tak mało? Zbyt mało.J 6, 22-29

Nazajutrz po rozmnożeniu chlebów lud, stojąc po drugiej stronie jeziora, spostrzegł, że poza jedną łodzią nie było tam żadnej innej oraz że Jezus nie wsiadł do łodzi razem ze swymi uczniami, lecz że Jego uczniowie odpłynęli sami.
Tymczasem w pobliże tego miejsca, gdzie spożyto chleb po modlitwie dziękczynnej Pana, przypłynęły od Tyberiady inne łodzie. 
A kiedy ludzie z tłumu zauważyli, że nie ma tam Jezusa, a także Jego uczniów, wsiedli do łodzi, przybyli do Kafarnaum i tam szukali Jezusa. Gdy Go zaś odnaleźli na przeciwległym brzegu, rzekli do Niego: "Rabbi, kiedy tu przybyłeś?" 
W odpowiedzi rzekł im Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Szukacie Mnie nie dlatego, żeście widzieli znaki, ale dlatego, żeście jedli chleb do sytości. Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy; Jego to bowiem pieczęcią swą naznaczył Bóg Ojciec". Oni zaś rzekli do Niego: "Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże?" Jezus odpowiadając, rzekł do nich: "Na tym polega dzieło zamierzone przez Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał".

2 komentarze:

  1. ,,...abyście uwierzyli..."
    Nie znać, nie rozumieć, pragnąć, szukać ...uwierzyć Chrystusowi, doświadczyć Jego miłości.
    ON ŻYJE ...czeka ...zawsze jest blisko.

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwierzyć że jest, to za mało. Uwierzyć sercem, czyli pokochać. Nie z poczucia obowiązku, ale z zachwytu że On taki wspaniały.

    OdpowiedzUsuń