21.04.2010

czwartek, 22 kwietnia

W Tobie WIARA, NADZIEJA, MIŁOŚĆ.
Jak być sytym? 
Wierzę w Ciebie Panie. Mam nadzieję na miłość ludzką powszechną z moim udziałem. Moją miłość do Ciebie ofiarowuję, ale gdy grzeszę, gdy mylę się – wiem, że ta miłość słabnie. Nie chcę, by zgasła. Czasami jednak brutalnie nie potrafię się zatrzymać, wyhamować, przystopować. Pędzę szalony. Pędzę zaślepiony.
Panie zatrzymaj mnie, przetrzyj mi oczy, otwórz uszy.
Proszę.


J 6, 44-51

Jezus powiedział do ludu: "Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli go nie pociągnie Ojciec, który Mnie posłał; Ja zaś wskrzeszę go w dniu ostatecznym. Napisane jest u Proroków: «Oni wszyscy będą uczniami Boga».
Każdy, kto od Ojca usłyszał i nauczył się, przyjdzie do Mnie. Nie znaczy to, aby ktokolwiek widział Ojca; jedynie Ten, który jest od Boga, widział Ojca. Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, ma życie wieczne. 
Jam jest chleb życia. Ojcowie wasi spożywali mannę na pustyni i pomarli. To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata". 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz