15.02.2010

wtorek, 16 lutego

Tobie należy ufać, Tobie należy zawierzyć, w Tobie mieć pamięć.
Moje życie jest pełne odniesień do przeszłości. Wciąż wyciągam z siebie – niczym z kosza z brudną bielizną – złe wspomnienia. Rozdrabiam je na okruchy i chociaż widzę, że nic z TYM już nie zrobię, nadal w TO brnę. A przecież i dzisiaj mówisz mi i napominasz, abym pamiętał uczynki dobre, aby TE szczegóły mnie zajmowały. Abym przestał zajmować się złymi szczegółami. Abym uwierzył i zaufał Tobie.
Ufam, że nauczę się być lepszym nie wracając codziennie do złego, lecz do tego, CO ZAWDZIĘCZAM TOBIE.


Mk 8, 14-21
  
Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden chleb mieli ze sobą w łodzi. Wtedy Jezus im przykazał: "Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda".
Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: "Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie: macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy?" Odpowiedzieli Mu: "Dwanaście". "A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków?" Odpowiedzieli: "Siedem". I rzekł im: "Jeszcze nie rozumiecie?" 

3 komentarze:

 1. Jest taki Chleb ,,spadający z Nieba", który jest zdolny uciszyć każdą burzę, zaspokoić każdy głód... EUCHARYSTIA...
  Tylko, czy naprawdę w to wierzymy ??

  OdpowiedzUsuń
 2. otóż to: trzeba robić odniesienia do tego, co było i jest dobre. to napawa otuchą :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. ...znaleźć dobry szczegół i z niego czerpać siłę...

  OdpowiedzUsuń