23.02.2010

środa, 24 lutego

Pomrzemy wszyscy, czy każdy zmartwychwstanie?
Dałeś nam znak. Cud Jonasz. Cud Twojej śmierci. Czego chcieć więcej?
Rozważania, że POTEM nie ma NIC – to zachęta dla samobójców lub hulaków. Byłem jednym i drugim. Od ściany do ściany. Od bagna po szczyty wieżowców. I co? Wreszcie przyszło zrozumienie. Nie, nie opamiętanie. Ale ZRO- ZU- MIE- NIE.
Pojąłem, że chcę zasłużyć na nagrodę. Na zmartwychwstanie.


Łk 11, 29-32

Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: "To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz był znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.
Królowa z Południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona przybyła z krańców ziemi słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz". 

2 komentarze:

 1. Wspaniale! Zrób to! ZMARTWYCHWSTAŃ jak najszybciej!

  OdpowiedzUsuń
 2. ZNAKI ??
  Potrzebuję ich bardzo ( świateł, wskazówek ), ale one wszystkie zawieraja się w jednym, ...JEDYNYM znaku, w Chrystusie. On jest cały ...DLA KAŻDEGO i jedyny ...DLA MNIE. Bez Niego nie ma słów tych ...WAŻNYCH
  Mówi sie, że Niebo zaczyna się już tu na Ziemi. Można tego doświadczyć w prostych rzeczach, w ludziach, w spotkaniach, świadectwach ...
  ,, ... a oto tu jest coś więcej niż Jonasz" ... uwierzcie ... :)

  OdpowiedzUsuń