06.02.2010

niedziela, 7 lutego

Łowić ludzi, łowić czyny, słowa. Być z Tobą i w Tobie.
Nauczał ludzi z łodzi. Jego uczniowie strudzeni nie nauką lecz pracą uznali swój trud za daremny. Chcieli się poddać, bo ich zdaniem zrobili już wszystko, a niewiele to się zdało. Ale posłuchali słów Jezusa. Jego rady i pewności. Zaskoczeni połowem zdumieni nie wiedzieli jak się zachować. Co z tym darem zrobić?
Za pomoc, za dobroć zawsze dostajemy nagrodę. Nie zawsze ją pojmujemy i dostrzegamy. Nie zawsze potrafimy nazwać. Czasami musimy czekać długie miesiące i lata, ale zawsze przychodzi ten dobry, radosny dzień. Pełen słońca. Jeżeli jednak jesteśmy pełni zgryzoty nawet dobro, które nas spotyka – odrzucamy. Nie rozumiemy go. Obrażamy się na ludzi, a także na Boga.
A kiedy przyjdzie ten dzień, to zostawmy wszystko co złe, IDŹMY Z BOGIEM I KU BOGU. Niech gra w nas muzyka Ducha Świętego. Wsłuchajmy się w Nią.  


Łk 5, 1-11

 Zdarzyło się raz, gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret, że zobaczył dwie łodzie, stojące przy brzegu, rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.
Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: "Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów". A Szymon odpowiedział: "Mistrzu, przez całą noc pracowaliśmy i niceśmy nie ułowili. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci". Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na wspólników w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały. 
Widząc to Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: "Odejdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiek grzeszny". I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona. 
Lecz Jezus rzekł do Szymona: "Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił". I przyciągnąwszy łodzie do brzegu, zostawili wszystko i poszli za Nim. 

3 komentarze:

 1. ....ależ cudne te organy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!....

  OdpowiedzUsuń
 2. ja myślę, że to, że nie słuchamy dlatego musimy czekać miesiącami...brak wiary..mój drogi Holdenie C...pozdrawiam wieczornie..

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,... na Twoje słowo zarzucę sieci "
  ...............................................
  tyyyyyyyyyyyle rybek dzisiaj wpadło w sieci
  .....nikt się nie spodziewał...:)

  OdpowiedzUsuń