24.01.2010

poniedziałek, 25 stycznia                Panie, strudzony po podróży sięgam po słowa Pisma, dziękując Ci, że dałeś siłę swoim uczniom. Że wskazałeś im drogę.
                Nie mogę bez Słów zasnąć, nawet gdy oczy i słuch zawodzą. To tylko zmęczenie. Zwykłe, naturalne. Ale chciałbym teraz móc poczuć się zmęczony i strudzony dobrymi drogami. A jest ich w moim życiu coraz więcej. Chociażby ta podróż. Nie była zwykła, naturalna. Dzięki Tobie poznaję nowych ludzi, nowe słowa, nowe nadzieje i tęsknoty. Ciebie w innych ludziach.
                Dziękuję.

Mk 16, 15-18

Po swoim zmartwychwstaniu Jezus ukazał się Jedenastu i powiedział do nich: "Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: W Imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą i ci odzyskają zdrowie".

4 komentarze:

 1. ...prostych i pięknych dróg Ci życzę....:)......

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś znalazłam Twój blog, podobają mi sie komentarze.....A ja szukam drogi....zgubiłam się... chwilowo ....pomódl się za mnie , bo jest mi smutno ..:(

  OdpowiedzUsuń
 3. Daj mi, Panie,
  otwarte ucho,
  łaskę uległości mojego ducha Twojemu Duchowi,
  cierpliwość i pokorę w odkrywaniu prawdy, które stoją za słowami opowiadania,
  świadomość i gotowość oczekiwania, że zawsze (w każdej sytuacji mojego życia) może być dla mnie moje dziś spełnienia się tego, co dla mnie zostało zapowiedziane i przygotowane.

  Niech moje oczy będą utkwione w Ciebie, w którym wszystko się spełniło!

  ks Bp Zbigniew Kiernikowski

  OdpowiedzUsuń
 4. Miałam na myśli oczywiście rozważania, komentarzy jest zbyt mało - szkoda, bo jest co poczytać i pooglądać.....cudne zdjęcia i słowa sercem pisane.....poczytałam sobie dosyć.....będę tu zaglądać.... :))

  OdpowiedzUsuń