04.01.2010

wtorek, 5 styczniaZobaczyć Jezusa, dostrzec Go w czynach i słowach. Spotkać Go na swojej drodze, On na pewno poda Ci rękę, którą do Niego wyciągasz.
To łatwiejsze niż myślimy, niż myślałem ja. Bo Bóg na pewno jest obok, zauważa nas, opiekuję się – tylko, że my – ja, zawsze: poranieni, zagonieni, pewni siebie lub tak bardzo wycofani, że nie widzimy, nie słyszmy, nie czujemy.
Moje dalsze wędrowanie polecam Boskiej Opiece, Jej zawierzam. Wiem, że nie mam wyboru i nie chcę go mieć. Zobaczyłem i uwierzyłem. Uwierzyłem i zrozumiałem. Zrozumiałem i spamiętać chcę. Rozwinąć się.J 1, 43-51

Jezus postanowił udać się do Galilei. I spotkał Filipa. Jezus powiedział do niego: "Pójdź za Mną". Filip zaś pochodził z Betsaidy, z miasta Andrzeja i Piotra. Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: "Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy, Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu".
Rzekł do niego Natanael: "Czyż może być co dobrego z Nazaretu?" Odpowiedział mu Filip: "Chodź i zobacz". Jezus ujrzał, jak Natanael zbliżał się do Niego, i powiedział o nim: "Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu".
Powiedział do Niego Natanael: "Skąd mnie znasz?" Odrzekł mu Jezus: "Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod drzewem figowym". Odpowiedział Mu Natanael: "Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś królem Izraela!" Odparł mu Jezus: "Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: «Widziałem cię pod drzewem figowym»? Zobaczysz jeszcze więcej niż to". 
Potem powiedział do niego: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących na Syna Człowieczego".


6 komentarzy:

 1. Rozumiem, że dziś nadal biegniesz do pracy?

  OdpowiedzUsuń
 2. najbardziej czuję obecność Boga w Jego dziełach - takich jak ten pąk :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Zobaczyć Boga w kamieniu" - takie zdanie kiedyś przeczytałem i cały czas tak myślę.

  OdpowiedzUsuń
 4. .....to co napoisał LAtarnik bardzo mi się podoba....tak właśnie czuję....
  Majka

  OdpowiedzUsuń