23.06.2011

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

Tak daleko i tak blisko mi do Ciebie. Krew i Ciało Twoje raduję mnie i przeraża.
Widzę Cię tak często strapionego, smutnego, posępnego. Nie widzę Twojego uśmiechu, nie dostrzegam radości.
To nie Twój obraz, to moje oczy. To we mnie smutek, to we mnie zwątpienie, to we mnie przepaść.
Twoja Krew, Twoje Ciało dają życie, a ja wciąż zagubiony zdaję się tego widzieć.

Biło serce w gardle
Już odszedł-beczałem
Ktoś nie wiedząc chwycił mnie za ucho
rzucił jak koc na ziemię-
- Ucz się wiary- krzyczał

Pokazałem mu język
bo wiara to nie nauka
- to doświadczenie.


(Wiara, ks. Jan Twardowski)


J 6, 51-58

Jezus powiedział do Żydów: "Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje Ciało za życie świata".
Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: "Jak On może nam dać swoje Ciało na pożywienie?" Rzekł do nich Jezus: "Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywać Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.
Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie.
To jest chleb, który z nieba zstąpił, nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a pomarli. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki".

1 komentarz:

 1. ,,Pragnę być życiem twoim, ciałem i krwią twoją.
  Ustanowiłem Eucharystię, bo czułem głód ciebie, bo pragnąłem oddać się tobie; nie mogę dokonać mego dzieła miłości bez ciebie. Gdy mnie przyjmujesz, wnet zapominam o oziębłości tysiąca serc.
  Miłuj mnie miłością żarliwą, miłością eucharystyczną, bo ona jest zdolna wynagrodzić mi dwadzieścia wieków obojętności."

  cytat z książki o. Mateo - ,,Jezus Król Miłości"

  Dziś dziękujemy Bogu za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie. Bóg prawdziwy JEST Z NAMI ...żyje i działa i czeka na nasze serca. Jest smutny, gdy tego nie wiemy.

  OdpowiedzUsuń