25.07.2011

poniedziałek, 25 lipca

Chcieli zasiąść po prawicy i lewicy Twojej, a przecież wystarczy dotknąć kawałka szaty, by być uzdrowionym. Wystarczy... jednak – trzeba... jednak w Ciebie wierzyć.


na dachu świata
trudem poszukiwań
zasypiałem
zmęczony
deszczem wybudzony
poszedłem dalej
a Ty
obok
krok w krok


nie zwalniajmy


(***, moje – HC)


Mt 20, 20-28


Matka synów Zebedeusza podeszła do Jezusa ze swoimi synami i oddając Mu pokłon, o coś Go prosiła. On ją zapytał: "Czego pragniesz?" Rzekła Mu: "Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie, jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie". Odpowiadając Jezus rzekł: "Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić?" Odpowiedzieli Mu: "Możemy". On rzekł do nich: "Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale dostanie się ono tym, dla których mój Ojciec je przygotował".
Gdy dziesięciu pozostałych to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: "Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym. Na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu".

2 komentarze:

 1. Nie chcieć być wielkim poetą
  nie chcieć być wielkim malarzem
  nie chcieć być wielkim nikim
  w świecie za wielkim
  w czasie za krótkim
  Bóg się nie wstydzi że taki malutki

  ( Taki malutki - ks Jan Twardowski)
  .....................................

  ...wznośmy się do niebiańskiej wizji Zbawiciela, wznośmy się niestrudzenie. Zrywajmy krok za krokiem, z ziemskimi upodobaniami, zrzućmy z siebie starego człowieka i przyodziejmy człowieka nowego. Wzdychajmy do przygotowanego nam szczęścia.
  (św Ojciec Pio - Ep.III,s.400)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak Owieczko, tylko tak. Tylko w przyrodzie chwast pozostaje chwastem. W życiu jak się upokorzymy i z ufnością spojrzymy ku Bogu, to z Nim, i przy Jego pomocy niemożliwe staje się możliwe.

  "zrzućmy z siebie starego człowieka i przyodziejmy człowieka nowego".

  Bóg zapłać i z Bogiem.

  OdpowiedzUsuń