07.07.2011

czwartek, 7 lipca

Jestem robakiem, który zagubiony boi się stracenia. Boję się o każdy dzień, o każdy oddech i każdą myśl.
Idę ku Tobie powoli, kalecząc słowa i czyny.

Naprawdę żywe jest tylko to, co przeszło próbę śmierci.
ks. Janusz St. Pasierb.


Mt 10, 7-15

Jezus powiedział do swoich apostołów. "Idźcie i głoście: «Bliskie już jest królestwo niebieskie». Uzdrawiajcie chorych, wskrzeszajcie umarłych, oczyszczajcie trędowatych, wypędzajcie złe duchy. Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie. Nie zdobywajcie złota ani srebra, ani miedzi do swych trzosów. Nie bierzcie na drogę torby ani dwóch sukien, ani sandałów, ani laski. Wart jest bowiem robotnik swej strawy.
A gdy przyjdziecie do jakiegoś miasta albo wsi, wywiedzcie się, kto tam jest godny, i u niego zatrzymajcie się, dopóki nie wyjdziecie. Wchodząc do domu, powitajcie go pozdrowieniem. Jeśli dom na to zasługuje, niech zstąpi na niego pokój wasz; jeśli nie zasługuje, niech pokój wasz powróci do was.
Gdyby was gdzie nie chciano przyjąć i nie chciano słuchać słów waszych, wychodząc z takiego domu albo miasta, strząśnijcie proch z nóg waszych. Zaprawdę powiadam wam: Ziemi sodomskiej i gomorejskiej lżej będzie w dzień sądu niż temu miastu".

2 komentarze:

 1. Mówią że modlimy się do głuchych obrazów
  ślepnących świec
  że dmuchamy jak dzieci w papierowe trąbki -
  a On przecież jest
  w małej hostii jak w iskierce ciepła
  w mocnych ścianach nadziei.

  Czeka z sercem jak z Wielkim Piątkiem
  w tabernakulum umówionej alei -
  w domkniętym milczeniu -

  przychodzę tu nieraz jak pogryziony psiak
  i ostrożnie dokładnie po kolei wyjmuję z łap
  kolce lęku

  (Jest - ks. Jan Twardowski)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze zobaczyć takiego bloga w sieci. Ludzie albo nie mają Pisma Świętego albo widnieje ono dumnie na półeczce w salonie, aby podkreślać prestiż i to, że w danym domu ceni się tradycję. Nie ma to jak robić dobre wrażenie. Może tacy ludzie natkną się w sieci na tego bloga i właśnie tutaj poznają nauki biblijne. I być może to da im dużo do myślenia, i w końcu znajdą czas na duchowość w świecie skażonym chciwością, pozerstwem i nieuczciwością.

  OdpowiedzUsuń