28.07.2011

czwartek, 28 lipca

Panie, być w Twojej sieci i...
Przestać się bać o jutro. Przestać pytać o wczoraj. Nie krzyczeć w ciszy. W modlitwie kojąc swój smutek, dostrzec radość poranka. Nie milczeć, nie odwracać głowy, nie zamykać uszu.
Powoli stąpać, roztropnie mówić, uważnie słuchać.
Nie bać się obecności Jezusa.


Mt 13, 47-53


Jezus powiedział do tłumów: "Podobne jest królestwo niebieskie do sieci zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.
Zrozumieliście to wszystko?" Odpowiedzieli Mu: "Tak jest". A On rzekł do nich: "Dlatego każdy uczony w Piśmie, który stał się uczniem królestwa niebieskiego, podobny jest do ojca rodziny, który ze swego skarbca wydobywa rzeczy nowe i stare". Gdy Jezus dokończył tych przypowieści, oddalił się stamtąd.

1 komentarz:

 1. Po wiersz tak prosty że każdy zrozumie
  po krzyżyk zwykły wystrugany z drzewa
  po wiarę pewną bo dowodów nie ma
  po szczęście bez rozgłosu pieniędzy chleba
  biedroneczko leć do nieba

  ( Do nieba - ks Jan Twardowski)
  ...............................................

  Zawsze pokładaj bezgraniczną ufność w Bożą Opatrznośći i zdaj się na Nią. Nie rób zapasów manny więcej niż potrzebujesz na dzień dzisiejszy i nie miej wątpliwości, że Bóg ześle jej więcej w dniu jutrzejszym i tak będzie czynił przez wszystkie dni Twego życia.
  (św. Ojciec Pio - Listy Ep.IV,s.403 )

  OdpowiedzUsuń