20.01.2011

czwartek, 20 stycznia

Bawi mnie ta Ewangelia. To jakby opis Jezusa – gwiazdy popkultury.
Oburzonych nie zamierzam przepraszać, bo wiem, że Jezus ma poczucie humoru. Wielkie słowa, wielkie czyny, a jednak nie potrafię odgonić od siebie obrazu,w którym widzę Pana na łodzi i tłum chromych, zagubionych i zbiedzonych duchów.
Nie jestem przekonany, że wszyscy, którzy się tam pojawili byli napełnieni wiarą. W wielu na pewno tliła się nadzieja, w innych zwykła ciekawość.
Gwiazda popkultury nie zauważyłaby wszystkich, widziałaby tylko i wyłącznie tłum. Jezus – i o tym jestem przekonany – dostrzegł każdego. Nie oceniał, jak ja to robię. Miał dla każdego miłosierdzie, dlatego nawet zło oddało mu cześć.
Czy Jezus dzisiaj w łodzi chmur patrzy na nas wszystkich? Czy każdemu poświęca czas i serce? Czy każdego próbuję zrozumieć?
Jest we mnie NADAL wiara, że tak właśnie jest.Mk 3, 7-12


Jezus oddalił się ze swymi uczniami w stronę jeziora. A szło za Nim wielkie mnóstwo ludu z Galilei. Także z Judei, z Jerozolimy, z Idumei i Zajordania oraz z okolic Tyru i Sydonu szło do Niego mnóstwo wielkie na wieść o Jego wielkich czynach. Toteż polecił swym uczniom, żeby łódka była dla Niego stale w pogotowiu ze względu na tłum, aby się na Niego nie tłoczyli. Wielu bowiem uzdrowił i wskutek tego wszyscy, którzy mieli jakieś choroby, cisnęli się do Niego, aby się Go dotknąć. Nawet duchy nieczyste na Jego widok padały przed Nim i wołały: "Ty jesteś Syn Boży". Lecz On surowo im zabraniał, żeby Go nie ujawniały.

3 komentarze:

 1. "poznanie Ojca i Tego. którego On posłał, Jezusa Chrystusa" (por. J 17,3) i "poprzez miłość zawiązuje z Nimi związek przyjaźni" (por. J14,23; 15,15) to łaska wiary uprzedzająca akt wiary. "Owocem tej łaski staje się to, ze człowiek jest zdolny przezde wszystkim "uwierzyć Bogu" i naprawdę wierzy." JP II

  OdpowiedzUsuń
 2. TYLKO Jezus może nas uzdrowić, obdarzyć nowym życiem w Bogu i zniszczyć dzieła zasiane przez diabła. Jezus dokonuje cudów zawiązując z nami relacje przyjaźni - rozmawia, oczyszcza nasze intencje, pozwala ze sobą przebywać, doświadczać bliskości .... spożywać
  w łodzi chmur i zza chmur często gęstych...

  OdpowiedzUsuń
 3. ...tylko Anioł przysłany przez Jezusa umacnia Nas i prowadzi do Nieba .....

  OdpowiedzUsuń