22.05.2011

niedziela, 22 maja


Czy wiara czyni cuda, czy uczy cierpliwości?
Które mieszkanie czeka na mnie? Czy znam do niego drogę?
Wciąż zagubiony w pytaniach.


błogosławiona jest droga
ode mnie do Boga
ale ja sam nie
ja skradam się
w tle
omijam
przechodzę
brnę
inni którzy znajdują się
ale ja sam nie
ja nie znajduję się
ja błądzę
ale
lgnę
błogosławiona jest droga
ode mnie do Boga
jaka droga
Bóg
wie

(wiersz Adama Nowaka)


J 14, 1-12

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę".
Odezwał się do Niego Tomasz: "Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?" Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście".
Rzekł do Niego Filip: "Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy". Odpowiedział mu Jezus: "Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie zobaczył, zobaczył także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: Pokaż nam Ojca? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie, wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła.
Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, owszem i większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca".

1 komentarz:

 1. Różo powiedz to róży
  szpaku powiadom szpaka
  ogary szczekajcie ogarom jak zwykle w wielu tonacjach
  czaplo wypaplaj czapli na żółtych nogach stojąc
  mrówko powtórz to mrówce
  miniemy.
  Potoczy się dalej
  ziemia niebo powietrze
  tylko ten kamień na polu
  ten sam wciąż księżyc przed deszczem
  wiara co pije ze skały
  bez nas zostanie jeszcze

  Powiedzcie to dalej - J. Twardowski

  OdpowiedzUsuń