05.03.2011

sobota, 5 marca


Wiedza o swoich słabościach, wadach, ale i zaletach jest trudna do zdefiniowania, gdy brakuje pokory. Ułamek pokory Jezusa w człowieku, czyniłby nas lepszymi.
Syn Boży, co urzeka mnie bardzo, nigdy nie zgrzeszył pychą. A gdy ją dostrzegał u innych, to znajdował słowa, by rozmowa mogła się toczyć, a nie przeradzać w paplaninę.
Jezus mówiący jest przekonywający. Jezus cierpiący jest prawdziwy. Jezus zmartwychwstały jest objawianiem.
Jak bardzo muszę się pracować nad sobą, by Jezusa zrozumieć? Ciągłe pytania! Zbyt mało robię, za dużo pozorów i teatru. Za dużo pychy.


Mk 11, 27-33

Jezus wraz z uczniami przyszli znowu do Jerozolimy. Kiedy chodził po świątyni, przystąpili do Niego arcykapłani, uczeni w Piśmie i starsi i pytali Go: "Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę, żeby to czynić?"
Jezus im odpowiedział: "Zadam wam jedno pytanie. Odpowiedzcie Mi na nie, a powiem wam, jakim prawem to czynię. Czy chrzest Janowy pochodził z nieba czy też od ludzi? Odpowiedzcie Mi".
Oni zastanawiali się między sobą: "Jeśli powiemy: «Z nieba», to nam zarzuci: «Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?» Powiemy: «Od ludzi»". Lecz bali się tłumu, ponieważ wszyscy uważali Jana rzeczywiście za proroka. Odpowiedzieli więc Jezusowi: "Nie wiemy". Jezus im rzekł: "Więc i Ja nie powiem wam, jakim prawem to czynię".

4 komentarze:

 1. "Z wolna słowom odbieram blask..."

  Z wolna słowom odbieram blask,
  spędzam myśli jak gromadę cieni,
  - z wolna wszystko napełniam nicością,
  która czeka na dzień stworzenia.

  To dlatego, by otworzyć przestrzeń
  dla wyciągniętych Twych rąk,
  to dlatego, by przybliżyć wieczność,
  w którą byś tchnął.

  Nie nasycony jednym dniem stworzenia,
  coraz większej pożądam nicości,
  aby serce nakłonić do tchnienia
  Twojej Miłości.

  Karol Wojtyła

  OdpowiedzUsuń
 2. Niedzielna ewangelia zawiera podsumowanie Kazania na Górze. Jest Syntezą nauczania poprzednich niedzieli. Jest niezwykle ważna. Wymaga bardzo głębokiego przemyślenia. Życzę głębokich refleksji i mocnych postanowień na nadchodzący czas postu. Wierzę, że tegoroczna Wielkanoc stanie się dla Ciebie wielką iluminacją wiary, czystej i prawdziwej.
  Było miło gościć u Ciebie. To jest mój ostatni wpis. Żegnam i życzę wytrwałości w zgłębianiu Słowa Bożego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Rubin i ja
  za Twoje dobre, mądre słowa...
  ...szkoda :(

  OdpowiedzUsuń