21.10.2010

czwartek, 21 października

Kto dzisiaj kłóci się o Jezusa. Niewielu. Wszyscy się kłócą o Kościół.
I mnie to irytuje, mnie zniewala i złości. Bo to nie jest spór o Ewangelię, nauki Jezusa. To jest spór w którym wciąż pada słowo „Kościół”. I najzabawniejsze jest to, że nikt nie zauważa głupoty jaką czynią politycy, dziennikarze, hierarchowie i inni wierni. Używają tego słowa i myślą: duchowieństwo. Krew mnie zalewa na takie stawianie sprawy. Bo Kościół to nie tylko stan duchowny, to ja, ty, on, ona, my, wy, oni.
Byłem dzisiaj świadkiem rozmowy dwóch studentek. Tłumaczyły sobie dlaczego nie chodzą do kościoła i gdzieś mają sakramenty. Argumenty były proste i szybko przez dziewczyny przyswajalne. Wymienię choćby trzy: bo księża, to oszuści; bo moja sąsiadka biega na mszę i do spowiedzi, a jest taka głupia i wreszcie – a masz jakiś dowód, że z tym Jezusem to prawda? - No właśnie! - odparła druga i już chciałem się wtrącić, bronić, udowadniać, gdy doszedłem do wniosku – one dojrzeją, jeszcze znajdą drogę do Jezusa. I co więcej powiedziałem sobie i mówię wam: - One też są Kościołem.
Jesteśmy zagubieni, ale nie obrażajmy się nawzajem. Nazywajmy Kościołem siebie i od siebie zacznijmy zmiany. Hierarchowie mogą nam w tym pomóc, ale nie są do tego niezbędni.


Łk 12, 49-53

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął. Chrzest mam przyjąć i jakiej doznaję udręki, aż się to stanie.
Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej".

2 komentarze:

 1. Święty ...NIEPOKÓJ... NIESPOKÓJ...(rozłam ?)
  Wszystko to prawda, ale...
  ...przez ICH ręce przychodzi Chrystus...

  OdpowiedzUsuń
 2. księża są tylko ludźmi,każdy tworzy Kościół dlatego przede wszystkim trzeba zajrzeć w swoje serce,i zacząć od siebie
  każdy jest ziarenkiem,z którego składa się pustynia...

  OdpowiedzUsuń