25.08.2010

środa, 25 sierpnia

Biada obłudnikom? Oni używają Twojego imienia i mówią, że obłudą jest prawda.
Tak powiedział Pan: Wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
Tak mówicie Wy: sprawiedliwość jest, a Bóg jest z nami.
Mylicie się. Mam dosyć nadymanych katolików, którzy wszystko wiedzą lepiej, a sami nie potrafią żyć zgodnie z Dekalogiem. Mam gdzieś obłudnych hierarchów i ich popleczników. Mam dosyć nadużywania Imienia Pana Boga nadaremno.
Nie budujcie grobowców sprawiedliwym, bo są oni takimi, tylko na waszych językach. Milczcie i proście Pana o wybaczenie.
Ja staram się to robić codziennie. W imieniu swoim i Waszym.
Mt 23, 27-32

Jezus przemówił tymi słowami: "Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.
Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych, i mówicie: «Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie bylibyśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków». Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków. Dopełnijcie i wy miary waszych przodków".

1 komentarz:

  1. W każdym z nas mieszka jakiś faryzeusz, zdemaskować go .... to cała sztuka.

    OdpowiedzUsuń