25.09.2011

niedziela, 25 września


Dajesz nie tylko nadzieję, Ty dajesz szansę.
I każda chwila, każda godzina może być właściwa, odpowiednia.
Jesteś Miłosierny i ponad WSZYSTKO I WSZYSTKICH w walce o życie. O zbawienie.
Nigdy nie zapominasz. Pamięć, która koi, zniewala, ale i przeraża. Niepojęta miłość, którą tak często lekceważę.


Mt 21, 28-32

Jezus powiedział do arcykapłanów i starszych ludu: "Co myślicie? Pewien człowiek miał dwóch synów. Zwrócił się do pierwszego i rzekł: «Dziecko, idź dzisiaj i pracuj w winnicy». Ten odpowiedział: «Idę, panie», lecz nie poszedł. Zwrócił się do drugiego i to samo powiedział. Ten odparł: «Nie chcę». Później jednak opamiętał się i poszedł. Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?" Mówią Mu: "Ten drugi."
Wtedy Jezus rzekł do nich: "Zaprawdę powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć".

2 komentarze:

  1. Niech nigdy nie dojdzie do tego, o dobry Jezu, żebym utracił ten drogi skarb, którym jesteś dla mnie. Panie mój i Boże, zbyt mocna jest w mej duszy owa niewymowna słodycz bijąca z Twych oczu. Jakże to możliwe, że Ty, moje Dobro, raczyłeś spojrzeć okiem miłości na mnie, lichego robaka? Jak ukoić ból mego serca, wiedzącego, że jest daleko od Ciebie ? Dusza moja wie bardzo dobrze, jak straszną walkę prowadziłem, kiedy Ty Umiłowany mój, ukrywałeś się przede mną. Moja Ty najsłodsza Miłości, jak wyrazisty jest ten straszliwy, jaskrawy wizerunek odciśnięty w mej duszy!

    Św. O. Pio - z listu do o. Augustyna, Ep.I,s.674

    OdpowiedzUsuń
  2. NIE zamienić na TAK

    http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=2031#comments

    OdpowiedzUsuń