18.09.2011

niedziela, 18 września


Miłosierny Boże dajesz mi szansę.
Dajesz mi znak, że w każdej chwili mogę być obok Ciebie.
Czy w porę się zatrzymam w tym biegu? Czy wreszcie będę zawsze przy i dla Ciebie?

Chciałem powiedzieć - przecież to okropne -
ale przygryzłem język
chciałem zapukać
nie miałem do kogo
milcz
Bóg mówi dobrze o Bogu

(Milcz, ks. Jan Twardowski)Mt 20, 1-16a

Jezus opowiedział swoim uczniom tę przypowieść: "Królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy.
Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, i rzekł do nich: «Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam». Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej tak samo uczynił.
Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: «Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?» Odpowiedzieli mu: «Bo nas nikt nie najął». Rzekł im: «Idźcie i wy do winnicy».
A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: «Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych». Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, mówiąc: «Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty».
Na to odrzekł jednemu z nich: «Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? Weź, co twoje, i odejdź. Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę? Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry?» Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi".

1 komentarz:

  1. Niech szybko nadejdzie Królestwo Boże; ten najlepszy Ojciec niech uświęci swój Kościół. Niech spuści z nieba deszcz swego miłosierdzia na dusze, które jeszcze Go do tej pory nie poznały. Niech zniszczy królestwo Szatana, ku zawstydzeniu tej piekielnej bestii, niech odsłoni wszystkie jego złe sztuczki; niech wszystkim duszom zniewolonym przez tego smutnego złoczyńcę da poznać całe jego zakłamanie. Ten najczulszy Ojciec niech oświeci umysły wszystkich ludzi i poruszy ich serca, ażeby żarliwi nie ostygli i nie spowolnili swych kroków na drodze zbawienia, letni żeby się rozpalili i powrócili Ci, którzy się od Niego oddalili. Niech rozproszy i zawstydzi mędrców tego świata, ażeby złożyli broń i nie przeszkadzali szerzeniu się Jego królestwa.
    (Św Ojciec Pio - Ep. III s.61)

    http://blogs.radiopodlasie.pl/bp/?p=1999#comments

    OdpowiedzUsuń